יום ו', ב’ בתשרי תשע”ח
דף הבית למידה בחירום
 
חזון בית הספר
 
במחצית א' כל תלמידי יו"ד משתתפים בחוג אחד לבחירתם מתוך עשר אפשרויות מגוונות.

נפתחה ההרשמה! קפה סוקרטס - מבוא לפילוסופיה איך עושים מהפכה? גרפיקה בארבעה ממדים חוג משפטים: חוק וסדר הסודות הקטנים של האינטרנט חוג צילום ל״לא צלמים״ צדק חברתי? נערות מובילות שינוי תקשורת מוסיקה וקצב תלמידות ותלמידים יקרים, שימו לב! 1. ההרשמה תתבצע פעם אחת בלבד. מי שינסה להירשם פעמיים, רק ההרשמה הראשונה תיקלט ויתחשבו בה. 2. עליכם לבחור חוג אחד באופציה א' וחוג אחד באופציה ב'. מי שינסה לסמן את אותו החוג בשתי האופציות, הרשמתו תיפסל ולא תינתן לו אפשרות בחירה נוספת! בהצלחה ושנה טובה, צוות שכבת י' לבחירת חוג לחצו כאן

 

איך עושים מהפכה? / ירין רבן

איך עושים מהפכה? איך יוצרים מחאה חברתית יעילה? האם אלימות היא חלק בלתי נפרד ממהפכות מוצלחות? איך באה לעולם זכות ההצבעה לנשים, איך הושגו זכויות השחורים בארצות הברית ואיך באה הדמוקרטיה לעולם? מהי מהפכה, מהי מחאה - ואיך אנחנו יכולים לקחת חלק בשינוי החברה שבה אנחנו חיים?
החוג שלנו יעסוק במחאות ובמהפכות בעבר, בהווה ובעתיד. נלמד על מהפכות עתיקות וחדשות, נכיר את המהפכות ששינו את העולם מקצה לקצה, נדבר עם פעילים ופעילות חברתיים ממחאות בשנים האחרונות, נצפה בסרטים, נכתוב מניפסט מחאתי ונדבר על האפשרות ליצור מהפכה יעילה ולשנות את פני העולם.

תקשורת- הדה קאן

תקשורת היא בראש ובראשונה תהליך המורכב מהעברת וקבלת מסרים בהקשרים שונים בין שני "שחקנים" לפחות ומעבר לכך, היא בעלת השפעה דרמטית על חיינו ברמה האישית וכן כקבוצה או ציבור.
ב "תיקשורת" נכיר סוגים של תקשורת, נעסוק בהיבטים שונים של התקשורת בישראל מהטלביזיה ומערכות החדשות ועד צבא ופוליטיקה ונשאל שאלות: מה אנחנו יודעים על התקשורת שלנו ? עד כמה אנו מושפעים מהתקשורת, מתוכניות הריאליטי ? עד כמה היא מייצרת מציאות ? האם כל פרסום בתקשורת הוא פרסום טוב ? כיצד צה"ל פועל עם התקשורת ? מה בין טרור לתקשורת ?
כל אחד ואחת מכם יענה על השאלה: מה היא תקשורת בשבילי ?

קורס צילום (ל״לא צלמים״) / שי גלבוע

בקורס נעסוק בהיסטוריה של הצילום ובמהפכה שהמצלמה יצרה. נדון בכוחו של צילום לייצוג ולעוות, מציאות ובנוסף נלמד צילום מעשי באמצעות מצלמות הטלפונים החכמים. הקורס מפתח מיומנויות מורכבות ובהן- מיומנויות טכניות, תרגול היכולת להתבונן באור ולהשתמש בו לשדרוג ועד לפיתוח חשיבה יצירתית ואומנותית. במהלך הקורס יושם דגש על צילום רעיוני, תיעודי, עיתונאי וחברתי ונכיר צלמים בעלי שם והשפעה בעולם.
בסופו של הקורס לא נהייה אומנם צלמים מקצועניים, אבל נבין הרבה יותר לעומק צילום מהו.

 נמ"ש - נערות מובילות שינוי / רחל הרץ

במהלך התבגרותן, חשופות נערות לספרי לימוד, תוכניות ותקשורת המכילים מסרים סטריאוטיפיים, גלויים וסמויים. אמצעי התקשורת מציגים את האישה בתפקידים מסורתיים וכן התייחסותם וציפיותיהם של ההורים מבני שני המינים — מנציחות את אי השוויון.
נמ"ש היא  תכנית למנהיגות והעצמה נשית. חיזוק הבטחון העצמי, דימוי הגוף, אסטרטגיות בחירה, אסרטיביות, הצבת מטרות והסיכוי להצליח בעצמך.
התכנית משלבת תכנים תיאורטיים עם העצמה אישית, מדגישה היבטים מגדריים מתוך מטרה ליצור שינוי חברתי באמצעות העצמה נשית.

צדק חברתי? / שירלי ערמון

תפקיד מרכזי של מדינה דמוקרטית הוא הנושא של מדיניות חברתית וכלכלית.
כמה צריכה מדינה להיות מעורבת בתהליכים חברתיים וכלכליים? איך וכמה צריכה המדינה לדאוג לרווחת אזרחיה ותושביה? מהם יחסי הגומלין בין המגזרים: הציבורי, הפרטי והחברה האזרחית?
בקורס נכיר מושגים בתחום ונדבר על "איך זה עובד" בארץ ובעולם. נעשה זאת תוך סקירה קבועה של אירועים רלוונטיים מהחדשות (כמו למשל הפרטת רשות השידור, הטיפול במאגרי הגז... וכו')
נציג קטעים מהחדשות או מהעיתון ונבין אותם יחד.

חוק וסדר - חוג משפטים / אפרת לב

הכרות ראשונית עם עולם המשפט המרתק ועם מושגים משפטיים דרך חקירת מקרה פשע, הצגת טיעונים בעד ונגד הרשעת חשודים, עיסוק בדילמות של משפט, צדק ומוסר, וכן פתיחת צוהר ל"סודות המקצוע" של אנשי אכיפת החוק והצדק, לרבות אנשי המשטרה, עורכי הדין והשופטים.
הפעילות תכלול דיונים, משחקי תפקידים, סימולציות (משפט מבויים), סרטים, מרצים אורחים ועוד (אופציה גם לביקור בבית המשפט). דגש יושם על חשיבה יצירתית, התמודדות עם דילמות ופיתוח אסטרטגיות הטיעון והשכנוע של התלמידים, על רקע הסערות שמספק לנו העולם המשפטי.

הסודות הקטנים של האינטרנט / אלונה ברוכמן

בחוג זה נלמד כלים דיגיטליים שונים שיסייעו לתלמיד בהכנת פרויקטים, עבודות חקר, יצירת משחקים, בניית אתרים ופיתוח משחקים מבוססי מיקום.

גרפיקה בארבעה מימדים / אלון רוטפרב

איך יוצרים סרטי תלת-ממד כמו "לשבור את הקרח" ו"צעצוע של סיפור"? בסדנה זו נתנסה ביצירת תמונות וסרטונים קצרים בעזרת מחשב, ובתכנון פריטים להדפסה בתלת-ממד. לא צריך כישרון ציור או רקע מוקדם במחשבים! רק דמיון ויצירתיות.

קפה סוקרטס - מבוא לפילוסופיה / שרית פרידמן

איך יוצרים סרטי תלת-ממד כמו "לשבור את הקרח" ו"צעצוע של סיפור"? בסדנה זו נתנסה ביצירת תמונות וסרטונים קצרים בעזרת מחשב, ובתכנון פריטים להדפסה בתלת-ממד. לא צריך כישרון ציור או רקע מוקדם במחשבים! רק דמיון ויצירתיות.

מוזיקה וקצב

בחוג יתוודעו התלמידים לסוגי מוסיקה שונים תוך מתן דגש
על המרכיב הריתמי (קצבי) במוסיקה. התלמידים ילמדו לקרוא ולבצע סימני קצב מוסכמים, תוך הבנה של "שפת הקצב" ויתנסו בנגינה בכלי הקשה.
במקביל יכירו התלמידים סוגי מוסיקה שונים בהם המקצב מהווה מרכיב מרכזי וילמדו על הרקע של מוסיקה זו ותפקידה בחברות שונות.

 
מידע שוטף
חוזרים וטפסים
חברה וקהילה
פינת הכוכבים
אודות
גלריה
שכבות וכיתות
כל תחומי הדעת
למידה בשעת חירום  
העשרה